سوالات متداول


سوالات متدوال در مورد سنگ مصنوعی (سمنت پلاست ) تولید شده توسط کارخانه مهدیس بتن 
1

متريال مصرف شده در سنگهاي سمنت پلاست چه مي باشد؟

سنگدانه هاي طبيعي عمل آوري شده، نوع خاصي از سيمان ، مواد شيميايي و پليمري و پیگمنت هاي معدني مواد تشكيل دهنده سمنت پلاست در حالت معمولی مي باشد.

در حالت نیمه سبک و فوق سبک نوع خاصی از سیمان ،مواد شیمیایی-پلیمری ، پیگمنت های معدنی ، و مواد سبک معدنی و شیمیایی در ساخت سنگ های نما ، دکوراتیو و بادبر مورد استفاده قرار می گیرد که با استفاده از این مواد شیمیایی و پلیمری بافت مولکولی مواد معدنی و غیر معدنی تغییر شکل یافته و سمنت پلاست بوجود می آید.

2

رنگ هاي بكار رفته روی محصولات داراي چه كيفيتي است؟

تمامي رنگ هاي بكار رفته منشا معدني و طبيعي دارند و بصورت كاملا عمقي مي باشد و در عمق محصولات وجود دارند اين رنگ ها كاملا مقاوم در برابر نور خورشيد (ANTI UV ) و عوامل جوي و باران های اسیدی مي باشند.

3

يخبندان و شرايط بد جوي در مناطق سردسير چه تاثيري روي سنگهاي نصب شده دارند؟

يخبندان و ذوب يخ در مناطق سردسير عموما باعث ترك هاي موئينه و شكست و تخريب روي سنگهاي طبيعي مي شود؛ در نتيجه نصب سنگ طبيعي نما در مناطق سردسير عموما توصيه نمي شود اما در محصولات سمنت پلاست بعلت مقاومت دمايي بالا و تحمل يخبندان براحتي مي تواند در مناطق سردسير جايگزين سنگ هاي طبيعي شود. این محصول تا دمای 50درجه زیر صفر را تحمل می نماید و تا 500 سیکل دمایی ، در نتیجه در حالت انبساط و انقباض به علت اختلاف دمای روز و شب در مناطق کویری کاربرد دارد.

4

بطور خلاصه مزاياي استفاده از سنگهاي سمنت پلاست نسبت به سنگ طبيعي چه مي باشد؟

هزينه بمراتب ارزانتر، مقاومت دمايي بالا و امكان استفاده در مناطق سردسير به علت مقاومت یخبندان تا 50 درجه زیر صفر، تنوع و رنگ بندي بالا و امكان تعريف رنگ، مقاومت حرارتی تا 300 درجه، مقاومت نفوذ رطوبت بالاتر از بسياري از سنگ هاي طبيعي، نصب آسان و كم هزينه تر از سنگ هاي طبيعي و ... بخشي از مزاياي استفاده از سنگ هاي مصنوعي سمنت پلاست مي باشد.

سنگ مصنوعی سمنت پلاست از جمله بهترین و با کیفیت ترین انواع سنگ مصنوعی است که دارای کاربرد بسیار بالایی است. سمنت پلاست در واقع نوعی سیمان پلیمر شده است. استفاده از این نوع سنگ مصنوعی در سال های اخیر گسترش زیادی پیدا کرده است. در این مقاله قصد داریم در مورد برخی از کاربردهای این نوع سنگ مصنوعی مطالبی را ارائه دهیم. در صورت تمایل به اطلاع از کاربرد سنگ مصنوعی سمنت پلاست ، در این مقاله از مجموعه مقالات سنگ مصنوعی با ما همراه باشید.

کاربرد سنگ مصنوعی سمنت پلاست

• یکی از کاربردهای این نوع سنگ مصنوعی ، استفاده از آن برای انواع کفپوش های آنتیک و موزاییک است. این نوع کاربرد از سنگ مصنوعی دارای طرفداران زیادی است.

• از سنگ مصنوعی سمنت پلاست می توان برای نمای ساختمان ها ، سنگ آنتیک ، سنگ های دکوراتیو و سنگ های بادبر استفاده کرد. برای این منظور سنگ مصنوعی در ابعاد و طرح های مختلف وجود دارد.

• یکی از کاربردهای رایج این نوع سنگ مصنوعی در تولید انواع سنگ های پله و همچنین سنگ های مورد استفاده در زیر پله است.

• به عنوان یکی دیگر از کاربردهای سنگ مصنوعی سمنت پلاست می توان به تولید قرنیز اشاره کرد.

• برای ساخت شومینه نیز می توان از این سنگ مصنوعی استفاده کرد. این نوع سنگ مصنوعی به موجب طرح های زیبایی که دارد دارای کاربردهای زیادی در دکوراسیون است.

• از دیگر کاربردهای رایج سنگ مصنوعی سمنت پلاست می توان ساخت جدول و مبلمان شهری و همچنین گلدان را نام برد.